Pilates Matwork Eğitmenliği Uluslararası Sertifika Programı Kampı ANTALYA

Pilates Matwork Eğitmenliği Uluslararası Sertifika Programı Kampı ANTALYA

Pilates metodu, Joseph Pilates tarafindan geliştirilmiş olan bir egzersiz sistemidir. Temeli tamamen kontrole dayandığından, pilatesin ilk adi Contrology (kontrol bilimi)'dir.

EĞİTİM TAKVİMİ

Pilates Matwork Eğitmenliği Antalya Kampı :
4-5-6-7-8-9-10 Temmuz 2016

EĞİTİM NOTLARI

Eğitim Yöntemi :

Teorik ve uygulamalı interaktif eğitim Eğitim saatleri: 08:00-19:00

Eğitim Süresi :

6 gün

Pilates Matwork Egitmenligi Uluslararasi Sertifika Programi Kampi - ALAÇATI

Pilates metodu, Joseph Pilates tarafindan geliştirilmiş olan bir egzersiz sistemidir. Temeli tamamen kontrole dayandığından, pilatesin ilk adi Contrology (kontrol bilimi)'dir. Kontrol, pilatesin temel yapı taşıdır. Hareketler vücut kontrolü esasına dayanarak gerçekleştirilir. Yapılan egzersizin bir pilates egzersizi olabilmesi için ilk olarak kontrolden bahsedebiliyor olmamız gerekir. Bu sebeple pilates eğitimi esnasında ilk öğretilen nefesle birlikte beden kontrolüdür. Pilates matwork eğitmenliği sertifika programında, öncelikle pilatesin 6 temel prensibini işleriz. Ardından anatomi eğitimi ile devam eden süreç yoğun egzersiz programıyla son bulur.

2000 yılında bireysel ve kurumsal gelişim alanında faaliyet vermek üzere kurulan Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü; bireylerin ve kurumların kendilerini geliştirebilmeleri ve daha ileriye taşıyabilmeleri adına ulusal ve uluslararası birçok festival ve organizasyon düzenlemiştir.  
 
2007 yılı itibariyle Türkiye’nin İzmir başta olmak üzere farklı illerinde pilates eğitmenleri yetiştirmeye başlayan Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü, bu alanda pek çok ilki beraberinde getirmiştir. Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile başlatılan Pilates Matwork ve Reformer Eğitmenliği Sertifika Programı, Türkiye’de devlet üniversitesi akademik desteğini alan ilk ve tek eğitim programı olmuştur.
 
2012 yılına kadar; İzmir, İstanbul, Bursa, Adana, Mersin ve Antalya’da olmak üzere 65 Pilates Matwork Eğitmenliği Sertifika Programı başarı ile tamamlanmıştır. Mezun olan kursiyerlerimizden kimileri turizm alanında çalışmayı seçmiş, kimileri de kendi pilates merkezlerini açmışlardır. Mezunlarımızın  çalıştığı otellerden bazıları: Mardan Palace, Adam&Eve, Baia, Titanic Resorts, WOW Hotels, Rixos Hotels vb. yer almaktadır. 
 
2013 yılı itibariyle Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü; psikosomatik tıp alanında dünyanın en saygın tıp okulların biri olan INSTITUT PARACELSE école de médecine du Dr. ALAIN SCOHY çözüm ortaklığı imzalamış ve pilates eğitmenliği sertifika programını uluslararası bir platforma taşımıştır. INSTITUT PARACELSE école de médecine du Dr. ALAIN SCOHY işbirliği ile medikal anlamda da eğitim içerigini zenginleştirmiştir.
 
Pilates’in altı temel prensibi:
 • Kontrol: Pilates egzersizleri esnasında beden tamamen kontrol altında olmalı. Harekete giriş, hareket süreci ve çıkışı bizim kontrolümüz dahilindeyken, bedeni tamamen hissedebilir ve gözlemleyebilir olmalıyız.
 • Nefes: Pilates hareketlerinde nefes hareketle uyumlu ve tutarlı olmalıdır. Hareketinizin yapısı nefesinizin biçimini belirler.
 • Merkezleme: Pilates hareketlerinde merkezimiz genelde pelvis-karin bölgemizdir. Kontrol ve güç daha çok bu bölgede yogunlaşır ve egzersizler temelinde stabilizasyona dayanır.
 • Akıcılık: Pilates egzersizleri kendi içinde bir sisteme ve akıcılığa sahiptir. Hareketler nefes eşliğinde akıcı bir şekilde birbirini takip eder. Hareketin ve nefesin akıcılığını sağlar ve onu korumaya çalışırız.
 • Kesinlik: Pilates egzersizlerini uygularken hareketlerin kesin ve net olmasına dikkat etmeliyiz. Vücuttaki kontrol ve kesinlik azaldığında pilates kendi içindeki bütünlükten uzaklaşmaya başlar. Doğru teknikle her zaman iyi ve ideal sonuçlara ulaşırız.
 • Konsantrasyon: Pilates hareketlerini uygularken, öncelikle bedenimizin tamamen farkında olmamız gerekir. Bedenimizin duruşu, yapısı, hareketin merkezi, gücü, çalıştığı bölgeler… Bedensel ve zihinsel odak ve konsantrasyon pilates egzersizlerinden alacağımız sonucu kat ve kat artıracaktır.
 
Pilates Matwork eğitmenliği Uluslararası Sertifika Programı Kampı’na katılmak isteyen katılımcılar daha önce pilates eğitimi almamış olsalar bile, eğer kendilerini bu yoğun sürece hazır hissediyorlarsa katılabilir ve başarı sağlayabilirler. Daha önce pilates eğitimi almış olan katılımcılar ise Pilates bilgi ve deneyimlerini artırmak ve pilates eğitmenliğine doğru bir adım atmak ve daha da ilerleyebilmek için bu eğitime katılabilirler.
 
Pilates Matwork Eğitmenliği Uluslararası Sertifika Programı Kampı, 7 güne yayılmış olan bir eğitim programıdır. Yedi gün süresince Pilates Matwork egzersizlerini ve anatomi bilgilerinizi tamamlarsınız.

Pilatesin tüm teorik ve pratik eğitimlerini tamamlandıktan sonra iki aşamalı sınava tabi olursunuz.
1-Sözlü
2-Uygulamalı
 
Her iki sınavdan da başarı sağlarsanız, Uluslararası Pilates Matwork Eğitmenliği Sertifika’sını almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince farklı ödev ve ev uygulamalarınız olacaktır. Snava girebilmeniz için bu ödev ve uygulamaları tamamlamış olmanız gerekmektedir.
 
Eğitim İçeriği:
 • Pilates’in tarihçesi ve yaklaşımı
 • Pilates’in 6 prensibi
 • Pilates metodunu diğer uygulamalar dan ayıran özellikler
 • Temel ve fonksiyonel anatomi
 • Egzersiz bilimi ve bedenin doğru kullanımı
 • Pilates egzersizlerinde dikkat edilmesi gerekenler
 • Pilates egzersizlerinin yapısı ve uygulamaları
 • Pilates matwork hareketleri
 • Pratik, pratik, pratik
 • Canlandırma yöntemi
 • Eğitmenliğin temelleri
 

Günlük Eğitim Programı:

 • 08:00 - 10:00 : Pilates uygulama
 • 10:00 - 11:00 : Kahvaltı
 • 11:30 - 12:30 : Anatomi
 • 12:30 - 16:00 : Dinlenme
 • 16:00 - 17:00 : Anatomi
 • 17:00 - 19:00 : Pilates uygulama
 • 19:00 - 20:00 : Akşam yemeği
 

Eğitim Yeri: Angels Garden Otel Olympos - Antalya

*Kontenjanımız sınırlıdır....

PROGRAM BAŞVURU FORMU

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

''Yaşam koçluğu düşüncesi kafamda  oluştugunda,birçok kişiden referans aldım, bilgi topladım, araştırdım, düşündüm.. ama herseferınde karşıma tek isim çıktı.. İSMAİL BARIŞ ÖZPAZARCIK ve ETKİN İ...

Nusret Kantarcı Taşan Öğretmen

Güzel bir deneyimdi. Kaliteli bir eğitim süreciydi. Bu eğitim için ayırdığım tüm kaynakların karşılığını ziyadeiyle aldım. Teşekkür ederim.

Yusuf Gönenoğlu Terapist

“Kafamda oluşturduğum koçluk süreci somtlaştı ve boşluk doldu. Amacına yönelik etkili bir çalışmaydı. Kursa başlayışımla bitişi arasında çok büyük fark vardı. Teşekkürler.”

Ali Karagöz Rehberlik ve Psikolojik Danışman

Bu eğitim bende trafo etkisi yarattı. Öğretmen olarak ve birey olarak yeni çözümler, yeni yollar edindim. Öğrencilerime teknikleri uygulamak için sabırsızlanıyorum. Etkin İnsan Enstitüsü’nün ve değerli eğitmenlerinin tecrübelerinin ışığını yakalamak...

Pınar İpek Öğretmen

Ben Gökçe Balikan. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’yle tanıştıktan sonra yoga destekli Pilates Eğitmenliği sertifika programına katılarak, pilates ve yogalates eğitmeni oldum. Etkin İnsan işbirliği ile İzmir Mövenpick ...

Gökçe Balikan

Yoga eğitimi, hayatın anlamını bulup, bu anlamla hayatı yepyeni bir biçimde yaşamamı sağladı. Nereye vardığım değil, hangi yolda olduğum önemliydi ve ben bu yolu bu eğitimle buldum

Murat Aygün Beden Eğitimi Öğretmeni
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Pilates yaptığımı zannedip, aslında çok yanlışlıklarla dolu bir şey yapıyormuşum. Vücudumun farkındalığına varıp, nefesi nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim. Pilatesi hayatıma kattığım için çok mutluyum.

Yasemin Eriş

Ben Şenay Aka. 2008 yılında Etkin İnsan’dan almış olduğum Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’ndan sonra hayatım değişti. Yoga Eğitmenliği programını tamamladıktan sonra, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde çalışmaya başladım...

Şenay Aka
Top