200 saat Yoga Alliance onaylı Yoga Eğitmenliği Uluslararası Sertifika Programı (şehir + inziva eğitimi) Öğrenci Görüşleri

Yoga eğitimi, hayatın anlamını bulup, bu anlamla hayatı yepyeni bir biçimde yaşamamı sağladı. Nereye vardığım değil, hangi yolda olduğum önemliydi ve ben bu yolu bu eğitimle buldum

Murat Aygün Beden Eğitimi Öğretmeni
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Öğrendiklerimi hayatıma geçirmeye başladım, kişisel gelişimimde çok fayda gördüm. Hayatımın kalitesi arttı. Kendimden ve hayattan memnun bir şekilde yaşamaya başladım.

Öznur Pelit
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Hayatta nerede bulunduğumu, nasıl bir duruş sergilediğimi gördüm. Yoga'nın kapsından bir giriş yapıp, nasıl ilerleyeceğimi, neler yapmam gerektiğini öğrendim. Bu eğitim YAŞAMIMA IŞIK TUTTU

Tibet Aktaş Sağlık Teknikeri
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak çok geliştiğimi fark ettim. Bilgiyi bilmek değil, bildiğini yapabilmek açısından mükemmel bir eğitim. Çok etkileyici ve çok önemli bir eğitim. Her açıdan hayata dönük.

Oksana Özdemirçelik
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Yoga eğitim programı kişisel gelişimimde çok olumlu katkılar sağladı. Ayrıca meslek olarak uygulamaya başladım.

Figen Özbiçer İnşaat Teknikeri
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Yoga eğitiminin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Değişimime, içimdeki gücü hissedebildiğime, hayattan daha çok keyif almama katkısı büyük. Alper Hoca'ya çok teşekkürler.

Özge Gürsel
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Eğitim her açıdan tatminkardı. Yaşama dönük ve hayatın içinde bir içerikle karşılaştım. Her insan yoga eğitim felsefesinden çok şey öğrenecektir.

Hüseyin Onur Bakırcıoğlu Eğitmen
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

İç disiplin, kendimi olduğum gibi kabul etmek, fiziksel dinginlik, hareketlilik, ruhumu dinlendirme ve geliştirme, yaşama daha nötr bakabilme, gerektiğinde pozitif olabilme… Öyle çok şey öğrendik ki… Teşekkürler. Her şey çok güzeldi.

Başak Eren Psikolog-Terapist
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Yoga, yaşamda varolan her şey için bir uyglama sahası, bir yol, rehberlik… Bu eğitimi aldığım için çok mutluyum.  

Semra Ay Öğretim Görevlisi
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Bu eğitim her şeyden önce kendimdeki eksiklikleri fark etmemi sağladı. Hayata bakışımı değiştirdi. Özgüvenimi, davranışlarımı olumlu yönde etkiledi. Daha ne isteyebiliriz ki… Keşke her eğitim böyle olabilse…  

Canan Can Eğitimci
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 yılı mezunu

Yoga eğitimi, kişisel gelişimimde kendimi  ve çevremi daha iyi tanımama yardımcı oldu. Gelişimim için faydası büyük. Bütünsel insan olma yolunda ilerliyorum.

Gülay Tiryaki Öğretmen
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

       Özsaygı, öz disiplin konusunda bir adım ileriye gitttiğimi ; Kendimi bir şeye ilk defa ait hissettiğimi söyleyebilirim.

Alev İrem Sönmez Tekstil Mühendisi
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

 Yoga eğitimi, farkındalığımı başlattı. Hayatıma çok olumlu şeyler kattı. Eğitim her açıdan süperdi.

Fatma Teber
Yoga Eğitmenlik Programı, 2010 yılı mezunu -

Ben, Dilek Özgülergil. Yoga ve Pilates eğitmeni olmaya karar verdiğim an, bu konuda en yetkin kurumu araştırdım ve  Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’ne ulaştım. Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılan Yoga eğitmenliği programı, benim hayatımın ''dönüm noktası'' oldu diyebilirim. Bu eğitim süresi içinde hayatım çözülmeye başladı. Değiştim ve yenilendim. Benimle birlikte çevrem, sevdiklerimde değişti. Şimdi bu tadı paylaştığım birçok öğrencim var. Şu anda İzmir Yoga ve Köprü Sanat Merkezinde Yoga ve Yogalates Eğitmenliği yapıyorum. Teşekkür ediyorum ''EVREN'', Beni ALPER ve ETKİN İNSAN'la buluşturduğun için.

Dilek Özgülergil

Ben Şenay Aka. 2008 yılında Etkin İnsan’dan almış olduğum Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’ndan sonra hayatım değişti. Yoga Eğitmenliği programını tamamladıktan sonra, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde çalışmaya başladım. Yaşları benden 10-15 yaş büyük öğrencilerimle yoga yaptık. Öğrencilerimin hepsi çok memnun kaldı. Hatta kurs bitipte tatile girdiğimizde “biz ne yapacağız, ağrılarımız geçmişti şimdi tekrar başlayacak” diye üzüldüler. Yaşa bağlı olmayan bu çalışmalar önce sizi geliştirecek sonra çevrenizi ve artı size

Şenay Aka

Merhaba, ben Nilhan Hasçiftçi. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü-Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan Yoga ve Pilates Eğitmenliği Sertifika Programlarını tamamladım. Şu anda Antalya'da Mardan Palace Otel'de çalışmaktayım. Uzun süre turizm alanında çalışmış biri olarak, yoga ve pilates eğitmenliği yapıyorum. İnsana olan duyarlılığımı tam olarak istediğim şekilde ve ölçüde gösterebildiğim çalışma alanlarım, yoga ve pilatesi değişik ülkelerin insanlarıyla paylaşıyorum.. İnsan sağlığı için çalışmak büyük bir mutluluk.  

Nilhan Hasçiftçi

Diğer Programlara Ait Öğrenci Görüşleri

Top